Rekrutacja ciągła
Szczególne uwzględnianie kryterium czasowego w rekrutacji, wyznaczające coraz większe powodzenie Internetu, nosi miano rekrutacji ciągłej. Nie ogranicza ona poszukiwań do osób aktualnie poszukujących pracy i najlepszych tylko w jakimś wycinku czasu, bowiem najlepsi w tym okresie nie są najlepszymi w ogóle. Taki charakter rekrutacji oznacza, że firma ma zawsze jakiś użyteczny niedobór. Toki werbunek stanowi dodatkowe obciążenie dla działu personalnego, zarówno w aspekcie kosztów, jak i pracochłonności . Nabór typu: „wejście bez pukania”, okresowo zasilany akcjami informacyjnymi ( dni otwarte, gorąca linia itp.), przyciąga z reguły osoby najbardziej aktywne, przez co potencjalnie najciekawsze. Pozyskiwanie kandydatów w ten sposób odbywa się wcześnie, bo nawet na trzecim roku studiów. Szczególną korzyścią tej metody jest pośredni wpływ na wizerunek organizacji, reklama jej produktów i jej samej. Wymagane jest tutaj stałe utrzymywanie kontaktów ze potencjalnymi źródłami rekrutacji: szkołami, uniwersytetami i stowarzyszeniami.
Subskrybuj:
Komentarze do posta (Atom)
3 komentarze:
rekrutacja ciągła to bardzo dobry pomysł, jeśli zależy nam na pozyskaniu najlepszych specjalistów. Wiele firm korzysta z takiej praktyki.
A nie lepiej współpracować z agencją pracy i w razie zapotrzebowania im powierzyć rekrutację pracowników? Takie agencje oferują przecież leasing pracowniczy https://kono.jobs/outsourcing-pracowniczy/ który jest coraz bardziej popularnym rozwiązaniem dla wielu przedsiębiorstw w dzisiejszych czasach.
Zachęcam do zapoznania się z ofertą od firmy https://outworking.pl/ oni oferują współpracę firmom we wszystkich procesach związanych z rekrutacją pracownika, rozliczaniem wynagrodzeń, pomaga w analizie biznesu i pomaga w dopasowaniu najlepszych rozwiązań. Warto z nimi współpracować. Polecam.
Prześlij komentarz